• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • nowy.jpg
Galeria CDEF

Pierwszym gospodarzem „Spotkania z artystą" będzie wielokrotnie nagradzany artysta, który eksponował swoje obrazy na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Austrii, Danii, Holandii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Szwecji.

 

Artysta o którym Elżbieta Łubowicz, krytyk sztuki pisze "Obrazy Marka Chomczyka to najczystsza abstrakcja, nic - tylko farba, nic - tylko kolor, tylko płótno i rama".

 

Marek Chomczyk

Biografia

NAJPIERW LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W SUPRAŚLU NASTĘPNIE WYŻSZA SZKOŁA SZTUK PLASTYCZNYCH W GDAŃSKU NA WYDZIALE MALARSTWA I RZEŹBY KIERUNEK MALARSTWO. DYPLOM W PRACOWNI PROF. KAZIMIERZA ŚRAMKIEWICZA W 1979 ROKU. PO STUDIACH WRÓCIŁEM DO SUPRAŚLA GDZIE DO DZIŚ NIESZKAM I TWORZĘ. ZAJMUJĘ SIĘ MALARSTWEM OLEJNYM I PASTELEM OLEJNYM. ZA MNĄ PONAD DWADZIEŚCIA WYSTAW INDYWIDUALNYCH. OTRZYMAŁEM KILKA WAŻNYCH NAGRÓD W TYM DRUGĄ NAGRODĘ NA MIĘDZYNARODOWYM BIENNALE PASTELI W NOWYM SĄCZU.

 

„Obrazy Marka Chomczyka to najczystsza abstrakcja, nic - tylko farba, nic - tylko kolor, tylko płótno i rama. Ale kiedy patrzy się na te obrazy to widać, że na pozór bezładne smugi farby układają się w krajobrazy. Wyraźnie widać ich fakturę, można odróżnić każde poruszenie pędzla. A przecież jest to pejzaż: z tych smug farby wyłania się wysoki skalisty brzeg i wzburzone morze; albo lustro spokojnej wody, pasmo lądu, kilka drzew i zawsze odczuwa się obecność przestrzeni, powietrza, widzi światło rozjaśniajace jakiś fragment krajobrazu, albo głęboki cień, zakrywający inną jego część. Ulotny, ledwo uchwytny pejzaż, który pojawia się jak niezwykłe zjawisko, niemal złudzenie optyczne, fatamorgana."

 

Artysta sam o sobie:

MIESZKAM W MAŁYM MIASTECZKU NA PODLASIU WKOŁO JEST PRZYRODA MOJĄ INSPIRACJĄ SĄ STRUKTURY W NATURZE MOJE OBRAZY NIE O DWZOROWUJĄ ŚWIATA LECZ MAJĄ NA CELU PRZYGLĄDANIE SIĘ Z CZEGO JEST ZROBIONY. COŚ W ŻYCIU TRZEBA ROBIĆ JA MALUJĘ OD ZAWSZE. MOJE OBRAZY TO PRZESTRZENIE GDZIE MI WSZYSTKO WOLNO.

 

mt_ignore

 mt_ignore

 mt_ignore

 mt_ignore  mt_ignore

 mt_ignore

 mt_ignore

 mt_ignore

 mt_ignore

  mt_ignore

 mt_ignore

 

 

 

 

Nasi Partnerzy
  • 3.png
  • 1.png
  • 2.png
  • 4.png

Polityka Prywatności i cookies. Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oraz wciśnięcie przycisku "Zrozumiałem" oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem