• CDEF_-_HERO_WWW_A.jpg

fundusze unijne

Aktualności - Runda 1 - zimowa 2020

Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram działań w projekcie.

 

Etap 1 – podpisanie deklaracji udziału w projekcie

Do 03.04.2020 zostanie Państwu wysłana na adres mailowy wskazany w formularzu rekrutacyjnym deklaracja udziału w projekcie i wzór umowy szkoleniowej z oświadczeniem nr 1.

Należy:

 1. Wydrukować deklarację i oświadczenie nr 1 do umowy.
 2. Podpisać deklarację udziału w projekcie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach (czytelnie)
 3. Zapoznać się z zapisami wzoru umowy szkoleniowej. Podpisać oświadczenie nr 1.
 4. Zeskanować lub zrobić zdjęcie deklaracji i oświadczenia.
 5. Odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zeskanowane dokumenty najpóźniej do 09.04.2020r.
 6. W przypadku osób, które mają problemy techniczne (brak drukarki) prosimy o kontakt z Biurem Projektu w celu ustalenia innej procedury.
 7. Umowa szkoleniowa zostanie podpisana po ustaniu stanu epidemiologicznego. Na ten moment wystarczające będzie oświadczenie nr 1.

Etap 2 – szkolenie

 1. Po dostarczeniu deklaracji udziału w projekcie Pracownik Biura Projektu (z telefonu nr 519 177 597 lub 731 125 113) skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia terminu realizacji szkolenia.
 2. W międzyczasie (najpóźniej do 14.04.2020) otrzymacie Państwo link do nagrania, w którym przedstawimy najważniejsze rzeczy wynikające z Regulaminu Projektu i wzór biznes planu jaki należy przygotować na konkurs oraz materiały szkoleniowe dotyczące zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Uwaga! Dokumenty, które teraz są dostępne jako załącznik do regulaminu projektu (wniosek i biznes plan) zostaną lekko zmodyfikowane.
 3. Szkolenie odbywać się będzie w formie zdalnej (głównie mailowo i telefonicznie). 1 spotkanie to 8godz. dydaktycznych/os.
 4. Pierwsze szkolenia rozpoczną się 16.04.2020 a ostatnie 15.05.2020. Każdego dnia realizowane będzie szkolenie dla 2 osób przez dwóch doradców Pana Piotra Lendo i Panią Dorotę Łosko.
 5. Dzień przed rozpoczęciem szkolenia będziecie Państwo zobowiązani do przesłania na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypełniony przez Państwa biznes plan. Doradca otrzyma Państwa biznes plan następnego dnia. Przeanalizuje i skontaktuje się z Państwem telefonicznie, przeszkoli Państwa jak należy poprawić biznes plan, wskaże ewentualne wątpliwości związane z realizacją biznesu (działności gospodarczej), wskaże co wymaga uzupełnień. Na koniec szkolenia otrzymacie Państwo podsumowującego maila.
 6. Na koniec szkolenia zostanie Państwu wystawiony certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.
 7. Po odbytym szkoleniu będzie możliwość dodatkowej formalnej weryfikacji poprawności przygotowania kompletu dokumentów (wniosku z załącznikami - w odpowiedzi na konkurs) z Kierownikiem projektu Barbarą Błażewicz (tel. 731 125 113; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Etap 3 – składanie wniosku z biznes planem

Ten etap jest zaplanowany na 2 połowę maja. Dokładny termin składania zostanie opublikowany na stronie internetowej w późniejszym terminie.

 

Etap 4 – lista rankingowa.

Ten etap planowany jest na początek czerwca. Po etapie oceny biznes planów przez Komisję Oceny Wniosków zostanie opublikowana lista rankingowa wniosków dofinansowanych.

Dotacje i wsparcie pomostowe otrzyma każdy wniosek, który uzyska średnią z dwóch ocen eksperckich co najmniej 60 pkt.

 

Etap 5 – przedstawienie zabezpieczenia umowy, zakładanie firmy i podpisanie umowy.

W biznes planie planujecie Państwo założenie firmy na 06.2020 lub 07.2020

 1. Po wywieszeniu listy rankingowej będziecie mieli 14 dni na przedstawienie zabezpieczenia umowy.
 2. Następnie rejestrujecie firmę
 3. Podpisanie umowy. W zależności od stanu epidemiologicznego podpisanie umów nastąpi na koniec czerwca/początku lipca.
 4. Wypłata dotacji nastąpi po podpisaniu umowy.

Uwagi! Działalność gospodarcza może być przez Państwa założona nie wcześniej niż po złożeniu wniosku o dotację.

Biuro
Projektu
ul. M. Zientary
Malewskiej 20 B,
10-302 Olsztyn

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem